Proposta de candidatura do Consello Nacional para XIV Asemblea Nacional do BNG
1.- Xavier Vence Deza.
Catedrático Economía aplicada
2.- Goretti Sanmartín Rei.
Profesora UDC
3.- Francisco Jorquera Caselas
Portavoz Parlamento Galego
4.- Ana Miranda Paz.
Eurodeputada
5.- Bieito Lobeira Domínguez.
Ex Deputado
6.- Montse Prado Cores
Deputada
7.- Rafael Vilar González.
Concelleiro en Santiago
8.- Rosana Pérez Fernández.
Deputada Congreso
9.- Nestor Rego Candamil.
Profesor Lingua e Literatura no Ensino Secundario
10.- Ximena González Ataide.
Concelleira, Marcha Mundial das Mulleres
11.- Xabier Campos López.
Concelleiro de Mocidade en Ribadeo.
12.- María do Mar Vila López.
Concelleira en Dozón, Plataforma anti incineradora.
13.- Xosé Antonio Rubal López.
Traballador USC.
14.- Saleta Chao Rivas.
Responsábel Comarcal GN A Estrada-Deza.
15.- Adrián Dios Vicente.
Economista.
16.- Carme Adán Villamarín.
Deputada.
17.- Alberte Mera Garcia.
Secretario Xeral Galiza Nova.
18.- Ana Belén Pontón Mondelo.
Deputada.
19.- Xosé Manuel Carril Vázqez.
Portavoz Municipal A Coruña.
20.- Mar Pérez Fra.
Profesora Economía Agraria.
21.- Antonio Iván Rivas Rico.
Portavoz Municipal Ferrol.
22.- Eva Mª Villaverde Pego.
Concelleira en Moraña.
23.- Adolfo Muiños Sánchez.
Alcalde Rianxo.
24.- Mª Teresa Moure Pereiro.
Profesora de lingüística USC.
25.- Manuel Domínguez Rei.
Movemento ecoloxista e educación medioambiental.
26.- Noa Olalla Presas Bergantiños.
Licencia en Filoloxía Galega.
27.- Francisco García Suárez.
Alcalde Allariz.
28.- Ana Belén Ermida Igrexas.
Portavoz Municipal en Barreiros.
29.- Ramón Noceda Caamaño.
Alcalde Carnota.
30.- Obdulia Diniz Carlos.
Traballadora CIG.
31.- Xosé Manuel Marcote Gil.
Xestor de Cooperativas.
32.- Mª Tereixa Paz Franco.
Deputada.
33.- Daniel Candal Castro.
Estudante políticas, Portavoz Comités
34.- Ines Roca Requeijo.
Concelleira en Fene.
35.- Lois Agrelo Hermo.
Consello Comarcal Muros-Noia.
36.- Mª Xosé Bravo Sanjosé.
Concelleira A Coruña.
37.- Antonio Somoza Cayado.
Historiador.
38.- Manuela Rodríguez Pumar.
Responsábel Comarcal.
39.- Rubén Cela Díaz.
Portavoz Municipal Santiago.
40.- Xulia Mira Suárez.
Responsábel Local Laxe.
41.- Francisco Rodríguez Sánchez.
Ex deputado e escritor.
42.- Alba Nogueira López.
Profesora Dereito Administrativo USC.
43.- Xosé Emilio Vicente Caneda.
Xornalista.
44.- Ana González Jove.
Concelleira en Monfero.
45.- Diego Santorio Moscoso.
Enxeñeiro.
46.- Pura Ferreño Saia.
Portavoz Municipal Coirós. Cooperativismo agrario.
47.- Diego Lourenzo Moura.
Concelleiro. Responsábel GN Monterrei.
48.- Mª Victoria Louro Ferreiro.
Responsábel Acción Feminista A Coruña.
49.- Mª Pilar Blanco López.
Portavoz Municipal en Marín.
50.- Guillerme Vázquez Vázquez.
Portavoz Nacional-
SUPLENTES
1.- Paz Abraira Sobrado.
Concelleira en Lugo.
2.- Heitor Mera Herbello.
Concelleiro en Cangas
3.- Paula Castro Lago.
Xornalista.
4.- Isidro Rajo Parga.
Portavoz Preferentes
5.- Avia Veira González.
Concelleira A Coruña.
6.- Rubén Arroxo Fernández.
Responsábel Comarcal GN Lugo.
7.- Iria Salvande Lorenzo.
Sindicalista CIG Vigo
8.- Alberte Alonso Pereira.
Portavoz Municipal O Rosal.
9.- Olalla Rodil Fernández.
Xornalista. Galiza Nova.
10.- Manuel García López.
Galiza Nova Arzúa.